VELscope - detekce rakoviny ústní dutiny

 

VELscope - detekce rakoviny ústní dutiny

VELscope Vx - systém přímé fluorescence je momentálně nedostupný z důvodu obnovy certifikace pro evropský trh.

O dostupnosti tohoto přístroje budeme informovat na našich webových stránkách.

Děkujeme za pochopení.                                                                                      Dne 30.5.2019

Rádi bychom Vám představili unikátní přístroj VELscope, který dokáže odhalit abnormality ústní sliznice ještě dříve, než jsou viditelné běžným okem. Toto patentované zařízení vyvinula kanadská firma LED Dental Inc. ve spolupráci se světově uznávanou British Columbia Cancer Agency. Na jaře roku 2007 bylo jako jediné svého druhu schváleno úřady FDA a Health Canada. Přístroj má rovněž veškeré certifikace, umožňující jeho prodej a používání v České republice a v Evropě.
 

VELscope byl schválen pro 2 klinická použití:

  1. Stomatologům nabízí snadno použitelný podpůrný screeningový nástroj pro včasné odhalení abnormalit ústní sliznice. Při pravidelné preventivní zubní prohlídce VELscope pomáhá odhalit i změny, které jsou pod bílým světlem často nezjistitelné.
  2. Chirurgům pomáhá identifikovat zasaženou tkáň okolo klinicky zjevné léze a určit tak hranice chirurgického řezu.

 

Ukázky snímků zdravé a abnormální tkáně:

žádná zřetelná léze-zobrazení      viditelná leukoplakie-zobrazení      žádná zřetelná léze-zobrazení
s Velscope standardní zelená            s Velscope nestandardní tmavá       s Velscope nestandardní tmavá
           fluorescence                       oblast, biopsií potvrzená dysplasie           oblast, biopsií potvrzen

                                                                                                                karcinom ústní sliznice


Technologie zařízení VELscope

je založena na principu změn fluorescence ústní sliznice, které jsou způsobeny přítomností abnormálních buněk ve tkáni. VELscope emituje neškodné modré světlo, kterým se nasvítí zkoumaná oblast ústní sliznice. Světlo způsobuje fluorescenci epitele, dále prostupuje skrze bazální membránu až do podsližniční vazivové tkáně, kde fluorescentují křížení kolagenových vláken. Přes speciální optické filtry umístěné v "kukátku" může lékař okamžitě vidět změny fluorescence ústní sliznice, což mu napomáhá k odhalení abnormálních buněčných aktivit.


Onemocnění, které může postihnout téměř každého

Pre-maligní změny ústní sliznice mohou vyvolat i dva druhy lidského papiloma viru (HPV). Výsledkem toho je doporučení, aby každý člověk ve věku 18 let a starší absolvoval každoročně preventivní vyšetření. Těžkým kuřákům, konzumentům alkoholu se doporučuje absolvovat toto vyšetření každých šest měsíců.

Abnormality ústní sliznice pod přístrojem VELscope VX

Návod k vyšetření

 

Pro klienty OZP je nyní vyšetření Velscopem zdarma - o preventivním programu STOP rakovině dutiny ústní se dočtete více ZDE.

V této kategorii není žádné zboží.

Naše zboží