Bělení zubů - BELdental

 

Bělení zubů

08. 01. 2013

Pryč se zažloutlým úsměvem!

Krásné bílé zuby jsou už dnes samozřejmostí a vypovídají o schopnosti a ochotě pečovat o svůj vzhled. Bělení zubů již přešlo z ordinace i do pohodlí našeho domova. Možnost jak mít zuby jako perličky je více –

  • čistění zubů speciálními bělícími pastami či gely,
  • bělící násady pro domácí bělení,
  • profesionální bělení v zubních ordinacích.

U každé z metod je nejdůležitější podíl případného peroxidu. Peroxid uvolňuje kyslík, který bělí skvrny na sklovině, aniž by narušoval naše zuby. Na trhu jsou i pasty s obsahem přírodních enzymů či bělící sody, které bělí do přirozené barvy zubů.

Délka, po kterou zuby vydrží ordinačně vybělené je závislá na stravovacích návycích. Jsou lidé, kterým sklovina vydrží bílá léta. Avšak u kuřáků, milovníkům červeného vína, kávy, čaje dochází časem opět k zabarvení. V těchto případech je nutné čas od času zuby dobělit, ať už ordinačně či zubními pastami asi po 4-6 měsících.

Bohužel je nutné si uvědomit, že ne všichni si mohou bělit zuby. Často se stává, že lidé, pro které je bělení zubů nevhodné, po něm nejvíc touží. I z tohoto důvodu je lépe se poradit s odborníkem. Bělení je nejvhodnější pro osoby s vlastními a zdravými zuby (zvláště předními). Obecně se bělení zubů nedoporučuje u dětí mladších 16 let, nejlépe od 18 roku života, především z důvodu ještě nevyzrálé a citlivé zuboviny pod sklovinou. Dále u těhotných a kojících žen. U alergiků na peroxid. Zvýšenou citlivost může bělení způsobit zubům poškozeným kazem nebo při obroušené sklovině. Rovněž není vhodné při zánětech v ústní dutině. V případě, že máme zaplombovaný některý z předních zubů, pak musíme brát v úvahu, že po bělení může být barva tohoto místa odlišná od ostatních zubů.

Naše zboží