Implantáty - BELdental

 

Implantáty

07. 04. 2014

Implantáty


V letošním roce přijdou lidé o padesát milionů zubů v důsledku infekce, onemocnění dásní nebo úrazu (nehod a zranění). Po odstranění zubů mohou nastat různé problémy. Zbývající zuby se posunou, pootočí a zkřiví, což způsobí špatný skus a obtíže při kousání potravy. Kromě toho mohou mezery či velké prostory mezi zuby vyvolávat pocit studu.


Je třeba, abyste si položili následující otázky:


Cítím se uvolněně, když se směji, hovořím či jím?
Kloužou mi zuby nebo způsobují drobná poranění, když koušu?
Skrývám svůj úsměv kvůli nepřehlédnutelným mezerám mezi zuby nebo chybějícím zubům?
Kývají se mi zuby a je třeba je stabilizovat po léčbě pokročilého onemocnění dásní
Potřebuji často měnit polohu zubů v důsledku resorpce kosti?


Zubní implantáty představují jeden z největších pokroků v zubním lékařství. Zubní implantáty mohou sloužit jako náhrada zubních kořenů. Tyto prostředky se nasadí do čelistní kosti a jsou považovány za bezpečné i efektivní pro oporu zubních protéz, korunek a fixních můstků. Tyto implantáty nejsou nové. Staří Egypťané používali implantáty vyrobené z nefritu, safíru a slonové kosti.
Implantáty jsou v současné době často vyráběny ze speciálního kovu zvaného titan, který je kompatibilní s kostí čelisti. Tato kost má titan natolik ráda, že se s implantátem spojí. Implantát je malý pin, který vyčnívá z tkáně dásně. Lze zavést několik těchto implantátů, podle velikosti místa, které je třeba vyplnit. Korunky, můstky a zubní protézy jsou umístěny na těchto implantátech.
Zavedení implantátu obvykle vyžaduje řadu návštěv zubního lékaře po dobu tří měsíců. Zahrnuje dva chirurgické zákroky: jedním je zavedení implantátu do kosti a druhým odkrytí horní části implantátu. Pak všeobecný zubní lékař nasadí protézu na implantát. Když je implantát hotový, můžete jej ihned začít používat bez jakéhokoli nepohodlí.


Při dobrém čištění zubním kartáčkem a používání mezizubní niti Vám může implantát vydržet na celý život.

Používejte speciální mezizubní nit, jako je mezizubní nit Oral-B Super Floss Zaveďte tuhou část umístěnou na konci mezizubní niti k základně implantátu nebo můstku. Pomocí měkké části pečlivě a úplně vyčistěte okolí implantátu, místa pod můstkem a zejména široké mezery mezi zuby. 
Použijte mezizubní kartáček s nylonovým potahem k čištění pinů pod protézou. Jemně zaveďte mezizubní kartáček mezi dva piny a čistěte prostor pohybem dovnitř a ven.
Použijte zubní kartáček s vystouplými štětinami na konci k vyčištění oblastí, kam se obtížně dostává, mezi pinem a pod protézou. Hlavice zubního kartáčku může být zahnutá, aby bylo možné se dostat do určitých oblastí.
Čistěte horní a spodní plochy protézy přesně tak, jako přirozené zuby.

Naše zboží