Alginátová otiskovací hmota Cavex Orthotrace ( 500g )

 

Alginátová otiskovací hmota Cavex Orthotrace ( 500g )

Dostupnost: skladem

Cena s DPH: 281 Kč
Cena bez DPH: 232,23 Kč

ks
Cavex Orthotrace alginátová otiskovací hmota 500 g

Cavex Orthotrace alginátová otiskovací hmota 500 g - popis produktu:

Alginátová otiskovací hmota Cavex Orthotrace (500g)

Ortodontista: „Chci vidět detaily!“

Přesná práce je v ortodoncii normou. Vše začíná otiskováním, které do detailu reprodukuje tvary, velikosti a pozice útvarů. To se mnohokrát opakuje během ošetřování.

Během 50 let zkušeností z vlastních i celosvětových záznamů z mnoha miliónů otisků vyvinul Cavex alginátovou otiskovací hmotu, přizpůsobenou specifickým požadavkům ortodontistů. Krátký pracovní čas (velmi rychlé tuhnutí), ovocná chuť vhodná pro děti, dobrá zatékavost, avšak přesto pevná konzistence, pružnost, odolnost, vysoká přesnost detailů a modifikovatelné dávkování (až 4 odměrky).

Výsledkem je otisk, který může být rychle vyjmut z úst bez roztržení a ve kterém jsou viditelné všechny prvky v detailu (při použití dostatku alginátu a dodržení správné otiskovací techniky – navštivte www.cavex.nl ).

Částečně i zásluhou jeho vynikající kompatibility se sádrami je Cavex Orthotrace spolehlivým základem pro získání věrných situačních i pracovních modelů, jež napomáhají efektivnímu ošetření.

 

Asistentka: „Počáteční reakce napoví vše.“

Aroma alginátu Cavex Orthotrace okamžitě prozrazuje unikátní stránku tohoto materiálu. Asociace s čerstvým ovocem neharmonizuje pouze s přírodním originálem, ale také odstraňuje zábrany skousnutí. Čím je příjemnější ošetření, tím je věrnější otisk.

Cavex Orthotrace má více příjemných vlastností pro asistenty. Bezprašné míchání, snadné dávkování, rychlá absorpce vody. To vše pomáhá k míšení pěkné, hladké, homogenní pasty bez hrudek s vzduchových bublin.

Základní surovinou pro algináty je mořská řasa z pobřeží Norska, Ameriky a Japonska.

Stejně jako absence hrudek v otisku, a tudíž nakonec i v modelu, nemůže se firma Cavex zastavit pouze u alginátu, ale vyvíjí pomůcky k zjednodušení a standardizaci míchání a otiskování.

Míchání pasty a otiskování je přesná práce a návody na baleních ilustrují správné postupy. Cavex vyvíjí rozsáhlé ilustrované manuály a ve spolupráci s univerzitami, ortodontickými laboratořemi a specialisty uspořádává pracovní setkání k problematice zhotovování ortodontických otisků a souvisejících témat.

Prášek se uchovává ve stabilním prostředí v „Cavex Orthotrace zásobníku“ a jeho zarovnávací hrana zaručuje standardní dávkování prášku.

Nižší či vyšší teplota vody má vliv na dobu tuhnutí alginátu. „Dávkovací zásobník na vodu Cavex“ uchovává vodu při pokojové teplotě a zabraňuje tak chybám vzniklým při kolísání teploty vody. „Odměrka na vodu Cavex“ zajišťuje snadné dávkování jejího objemu.

Pro automatické míchání slouží „Cavex mixér na algináty“, pro ruční míchání pak masivní špátle a plastický kelímek zaručují optimální tlak při míšení. „Cavex adhezivum“ zajišťuje vynikající adhesi k otiskovací lžíci.

A nakonec i vy sami můžete kontaktovat firmu Cavex se svými otázkami-nikde jinde nenajdete více zkušeností s algináty!

Odolnost proti trhání alginátových otisků je u Cavex Orthotrace signifikantně lepší než u konkurenčních výrobků. Výsledky testů podle normy ISO 1563.

 

Zubní technik: „Nemohl být lepší!“

Při zhotovení věrného modelu je ortodontická laboratoř zcela odkázána na kvalitu dodaného otisku. Práce s vadným otiskem je jednoduše frustrující.

Vzduchové bubliny, malé množství alginátu, vyzdvižené moláry a neotištění vzdálených struktur (trigonum retromolare). To jsou nežádoucí chyby při otiskování, které pak vyžadují zvýšenou pozornost a delší pracovní čas v laboratoři. A někdy též zbytečné úsilí zubních techniků při improvizaci, která nevede k efektivnímu výsledku.

Pro zubní techniky zní jako hudba, když slyší o odolnosti alginátových otisků proti trhání a optimální kompatibilitě k sádrám, což znamená, že otisky mohou být odlity dvakrát. Tj. jeden otisk jak pro studijní tak i pracovní model, s dokonalou reprodukcí i nejmenších detailů.

A nakonec základem je věnovat pozornost i skladování a transportu otisků! Cavex doporučuje vzduchotěsný obal bez jakýchkoli přidaných kousků buničiny či látek. Vše, co je potřeba ke zhotovení modelu, je pouze dobrý otisk!

 

 VLASTNOSTI

 

 

 

barva

 

růžová

  chování při tuhnutí

 

dobré

příchuť

 

ovocná

  pevnost v tlaku

Mpa

1,1

poměr prášek/voda

g/ml

23/50

  obnovení po deformaci

%

96

doba míchání

sec

30

  napětí v tlaku

%

15

absorpce vody

 

++

  detail ( podrobnost )       reprodukce

 

50

hladkost

 

++

  snášenlivost

 

++

pevnost

 

++

  detergence ADA 18

MPa

0,6

homogenita

 

++

  rozměrová stabilita

dny

2

změna barvy

 

ne

  doba skladování

roky

3

celková doba práce

min

1,1

  váha balení

g

500

doba tuhnutí v ústech

min

1,0

  bezprašnost

 

ano

celková doba tuhnutí

min

2,1

  celkové hodnocení

 

++

pracovní čas ( ADA )

min

1,4

 

Výrobce: Cavex


Naše zboží